Ap

AP Sınavı Nedir?

Yurtdışında akademik eğitim hayatına devam etmenin en pratik yolu, bu uzun maratonun en başında doğru tercihleri yapmaktır. Bunun bilincinde olarak, öğrencilerin durumlarına göre en uygun ve en gerekli programları hazırlamaktayız. Bu zorlu süreçte öğrencilerimize sağladığımız AP Özel Ders seçenekleriyle ve uzman kadromuzun verdiği nitelikli ve kaliteli özel derslerle arzulanan hedefe ulaşma konusunda iddialıyız. AP sınav maratonunda ihtiyaç duyacağınız her türlü kaynak ve materyalle başarıyı kaçınılmaz hale getirmek en temel hedefimizdir.

Programın temel amacı öğrencilere henüz lise eğitimi alırken, üniversite derslerini alma ve bu derslerden muaf olma olanağı sağlar. Bu sınav yurt dışı eğitimi için gerekli sınavlardan biridir. AP sınavlarının içeriği üniversite profesörleri ve lise öğretmenlerinden oluşan bir kurul tarafından hazırlanmaktadır. Her sınavda çoktan seçmeli sorulardan ve kısa cevaplı veya kompozisyon tarzında sorulardan oluşan iki bölüm bulunur. Sınav süresi ve sınavda çıkan soru sayısı, seçilen konuya göre farklılık göstermektedir. Çoktan seçmeli sorular bilgisayar tarafından; kompozisyonlar ve kısa cevaplı sorular ise öğretmenler tarafından değerlendirilir.

Sınav Sistemi Nasıldır?

AP sınavları yılda bir kez Mayıs ayında yapılmaktadır. Bir veya birden fazla dersin sınavına girilebileceği gibi aynı sınava bir sene sonra tekrar girme imkanı bulunmaktadır. Sınavda, çoktan seçmeli sorular bilgisayar tarafındankısa cevaplı ve kompozisyon tarzındaki sorular ise tecrübeli AP hocalarından ve üniversite profesörlerinden oluşan bir kurul tarafından değerlendirilir. İki bölümün toplamından oluşan AP sonuçları 1 ile 5 arasında bir notla değerlendirilir. 3 adet AP sınavına girip ve her birinden 5 üzerinden minimum 3 alan öğrenciler AP Scholar ünvanına sahip olurlar. Sınav sonuçları Temmuz ayı içerisinde öğrencilere ve üniversitelere yollanır. Sonuç raporları kümülatiftir, yani öğrencinin o güne kadar aldığı tüm AP sınav sonuçlarını gösterir.


AP Derslerimiz 

Math and Computer Science
 
Sciences
 
 
English
 
 
AP World Languages and Cultures
 
 
History and Social Sciences
 
 
Arts
 
 

Takip Et