BMAT

BMAT Sınavı Nedir?

Biyomedikal Kabul Testi (BMAT), bazı üniversitelerde Tıp, Veterinerlik, Biyomedikal Bilim ve Diş Hekimliği bölümlerine başvuran adaylar için bir kabul testidir. Öğrenicilerin halihazırda olması beklenen beceri ve bilgilerin bir testi olduğu için hızlandırılmış BMAT özel ders ile kısa sürede başarı yakalanabilir. BMAT Kursu ve BMAT Özel Ders programlarımız ile öğrencilerin en iyi okullara kabul almasını hedefliyoruz.
BMAT, iki bölümden oluşan 2 saatlik yazılı bir testidir. BMAT için geçme kalma eşiği bulunmamaktadır. Elinizden geleni yapmayı hedeflemelisiniz. BMAT puanlarınızın kabul sürecinin bir parçası olarak nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizim BMAT Kursu programlarımız ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.BMAT Sınav Yapısı Nasıldır?

BMAT Sınavında Bölüm 1 ve 2’deki soruların her birinin puan değeri 1’dir. Her bölüm için toplam ham işaretler 1 (düşük) ila 9 (yüksek) arasında değişen BMAT ölçeğine dönüştürülür. Tipik BMAT adayları kabaca yarısı olan 5.0 civarında puan alırlar. En iyi adaylar 6.0 civarında puan alırken, birkaç olağanüstü aday 7.0’dan fazla puan almaktadır. Bölüm 3’teki Essay, iki inceleme uzmanı tarafından değerlendirilir. Her uzman, kalite içeriği için (0-5 ölçekli) ve diğeri yazılı İngilizce kalitesi için (A, C, E ölçeğinde) olmak üzere iki puan verir. Fen bilgisi matematik yabancı dil bilginizin iyi olması sınav skorunuzu yükseltir.

BMAT Sınavı Bölüm 3 için Puanların Birleştirilmesi

İçerik için iki işaret aynı veya birden fazla işareti içermiyorsa, aday iki işaretin ortalamasını alır. Yazılı İngilizce iki işareti aynı veya birden fazla işareti içermiyorsa, puanlar şu şekilde birleştirilir: AA = A, AC = B, CC = C, CE = D ve EE = E. Örneğin, bir sınav görevlisi tarafından 4C verilirken diğer görevli tarafından 4A verilen bir yazı, 4B final puanı alacaktır. Bir sınav görevlisi tarafından 3C, diğeri tarafından 2C verilen bir written task, 2.5C işareti alacaktır. İşaretlerde daha büyük bir tutarsızlık varsa, yazma görevleri üçüncü kez işaretlenir ve son işaret Kıdemli Değerlendirme Yöneticisi tarafından kontrol edilir.

BMAT Kursu Sonrası Sınav Sonuçları

Sonuçlar, yalnızca adayların yayınlanma tarihinden itibaren 60 gün boyunca indirilebilmesi için kullanılabilir. Bu tarihten sonra, Adaylara, Sonuç Bildirgesi belgesinin tekrar yayınlanmasını sağlanmamaktadır. Sonuçlar, bir adayın başvurduğu herhangi bir BMAT kurumuna gider. Farklı kurumların sonuçları nasıl kullandığı konusunda bazı farklılıklar vardır – adaylar bununla ilgili daha fazla bilgi için ilgili kurumlarla iletişime geçebilir. BMAT sonuçlarının yalnızca testin yapıldığı yılda geçerli olduğunu ve bir tekrar başvuruya aktarılmasının mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Aynı şekilde, bir adayın bir yıl içindeki puanı, her uygulama yeniden gözden geçirildiğinden sonraki yıllarda yeniden başvuruda bulunma şanslarını etkilemez.

Neden Bizimle BMAT Özel Ders Çalışması Yapmalısınız?

Tüm bu konularda başarı sağlamak için BMAT Kursu programlarımız ile hazırlanmanızı tavsiye ediyoruz. BMAT Kursu Programlarımız Grup Dersleri, Bireysel Dersler ( Özel Ders) ve Hibrit Dersleri içermektedir. Alanında uzman ve başarısı kanıtlanmış bu eğitmenlerimiz ile başarıya ulaşmanız şimdi çok kolay. Bizim kurslarımız ile BMAT Sınavına hazırlıkta zaman kaybı yaşamazsınız. Tıp, veterinerlik, biyomedikal bilim ve diş hekimliği bölümleri yoğun olarak rağbet görmektedir. Bu sebeple rekabetin büyük olduğu bu sınavlarda öne geçmek için profesyonel kurumlarla çalışmak önemlidir. Sizi sınavdaki zorluklara hazırlayan BMAT özel ders programımız sayesinde siz de istediğiniz okullara kabul alarak, akademik başarınızı kanıtlayabilirsiniz.

 

Takip Et