GMAT

GMAT Sınavı Nedir?

GMAT Sınavı, yurt dışında ve Türkiye’deki birçok üniversitede işletme bölümünde yüksek lisans eğitimi görmek isteyenler için yapılan sınavdır. Bu sınav analitik düşünebilme yeteneğiniz yanında bilginizi ve bunu kullanabilme becerilerinizi ölçer. Yaklaşık 4 saat süren sınavın alışılmışın dışında bir tabanda sistemleştirilmiş ,geçerliliği 5 yıl olan ve uluslararası derecede kabul edilen bir sınavdır. Kişinin analitik zekasının ve bilgi yorumlama becerisinin test edildiği sınava yönelik GMAT hazırlık kursu ve GMAT özel ders, son derece disiplinli bir çalışma gerektirir.GMAT Özel Ders Yapısı

Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen Graduate Management Admission Test – GMAT sınavının çoktan seçmeli bölümünde, verdiğiniz her doğru cevabın ardından giderek zorlaşan yeni bir soru gelir.Yanlış cevap verdiğinde puan kaybetmezsiniz, fakat daha kolay bir soruyla karşılaşırsınız. Önemli olan doğru sayınız ve bu doğru cevapladığınız soruların zorluk dereceleridir. Her zaman daha zor sorular ile karşılaşmak sınav süresince hedeftir. GMAT özel ders ile hedeflediğimiz, istediğiniz okullara kabul almak için gereken puandan fazlasını almanızdır.

Test Yapısı Nasıldır?

Bu sınav, Graduate Management Admission Council (GMAC) tarafından yönlendirilen ve Educational Testing Service (ETS) tarafından gerçekleştirilen bir sınavdır. Sınav sayısal (quantitative), sözel (verbal) ve komposizyon (analytical writing) olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır.

Bu sınava Amerika’daki yüksek lisans ve doktora programlarının işletme, yönetim vb bölümlerine başvuracak öğrenciler katılmaktadır. Sınav, Amerikan ve Türk üniversitelerince kabul edilmektedir. Amerikalı öğrencilerden de istenen bir sınav olduğu için İngilizcesi TOEFL’dan daha ağır gelebilir. GMAT Kursu ile tüm ihtiyacınız olan ders materyallerini ve desteği sağlıyoruz.

Sınava nasıl başvurulur?

Bilgisayara dayalı sınava test merkezlerinden bir randevu alarak kayıt olabilirsiniz.
Bunu yaparken aşağıdaki yollardan herhangi birisini kullanabilirsiniz:
-Doğrudan sınav merkezlerinden birini arayabilirsiniz.
-GMAC web sitesi www.gmac.com vasıtasıyla kısa bir süre sonra internet üzerinden kredi kartı (Visa, MasterCard, ya da American Express Kartları ile) kayıt yaptırmak mümkündür)

GMAT kursu tecrübeli eğitim kadromuz tarafından verilmektedir. Tecrübesi olmayan eğitmenler ile çalışıldığı zaman, öğrencilerin ilerlemesinden ziyade gerilmesine sebebiyet verilir. Bu sebeple bizim GMAT özel ders eğitmenlerimiz size en yüksek skoru sağlar. Bizim hazırlık kurslarımızın hedefi sizi 700 puan üzerine taşımaktır.

Takip Et