PTE

PTE Sınavı Nedir?

PTE Akademik, üniversitede ve yurt dışında ihtiyaç duyacağınız İngilizce becerilerini ölçmektedir. PTE sadece konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini değerlendirmez. Akademik becerilerin yanında gerçek hayatta ihtiyacınız olan dil yeteneklerini de sınamaktadır. PTE Academic dünyada üniversiteler, kolejler ve hükümetler tarafından güvenilen bilgisayar tabanlı bir İngilizce testidir. Üniversite ve kolej kabul başvurularında veya vize uygulamasının bir parçası olarak İngilizce yeteneğini kanıtlamak için PTE testini kullanabilirsiniz. PTE özel ders programlarımız ile siz de hedeflediğiniz puana ulaşın. İyi bir İngilizce eğitimi aldıysanız, kısa sürede sizi hedeflediğiniz skora ulaştırabiliriz.


PTE Academic Sınav Yapısı Nasıldır?

PTE sınavının, toefl ibt sınavına karşı sağladığı en önemli avantajlardan biri, sınav sonuçlarının çok kısa bir sürede öğrenilebilmesi ve bu sayede sınava giren adayların üniversitelerin ya da müracat ettikleri kurumların başvurularını kaçırmalarını engellemesidir. Genel PTE puanı genel İngilizce dil yeteneğini yansıtmaktadır. Skor, tüm sınav bölümleri üzerinde gösterilecek ayrı ayrı performansa dayalıdır. Sınav süresi 3 saattir ve sınavdaki puan aralığı 10 ile 90 puan arasındadır. Sunduğumuz PTE Kursu ve PTE Ozel Ders hizmetlerimiz ile en kısa sürede başarıya ulaşmanızı hedefliyoruz. PTE Kurslarımız ve PTE Özel Ders hizmetlerimiz Pearson Sertifikalı eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Bu sayede, en kısa sürede ve en verimli şekilde test için hazır olmanızı hedefliyoruz.

Amacımız İngilizce seviyesinde bir artış yakalamak ve PTE tekniklerini öğretmektir. Bizden eğitim almak size akademik başarının yollarını açacaktır. IELTS ile karşılaştırılmaya çalışılsa da, birbirinden farklı sınavlar olduğundan ve puan skalaları farklı olduğundan pek doğru sonuç elde edilmez. 

PTE Akademik Sınavının Avantajları

 • Dünya çapında tanınan bir testtir.
 • Neredeyse her gün uygulanan bir testtir.
 • İstenilen tarihte sınava girilebilen bir testtir.
 • Sınav sonuçları 5 ( beş ) gün içinde açıklanır.
 • Kabul edilen üniversitelerde hazırlık muafiyeti sağlayan bir testtir.

Kimler PTE Academik Sınavını Almalıdır?

 • Üniversitelerin hazırlık sınıflarını geçmek isteyenler.
 • Yurt dışınca çalışmak isteyenler.
 • Üniversitelere başvuru yapacak olanlar.
 • Adayların 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
 • 16 ya da 17 yaşındaki adaylar, Veli İzin Belgesi ( Parental Consent ) formunu doldurarak sınava başvurabilirler.
 • Dil yeteneğini gösteren bir belgeye, acil olarak ihtiyaç duyanlar.
 • PTE Reading bölümünde çok sorun yaşamayan adaylar.
 • Bilgisayara karşı dinleme okuma konuşma ve yazma konusunda sıkıntı yaşamayacak adaylar.

PTE Academic Sınav Yerleri ve Tarihleri

PTE Academic’e istenildiği tarihte sınava girebilmek için en az 3 gün ( 72 saat ) önce kayıt yapılması tavsiye edilmektedir. Daha yakın zamanda başvuru yapmak isteyen adaylar, daha fazla ücret ödemektedir. Sınav, aşağıda belirtilen illerde, belirli test merkezlerinde yapılmaktadır: İstanbul, Ankara, Adana, Denizli, Erzurum, Kayseri ve Diyarbakır

PTE Akademik Türkiye’de Hangi Üniversitelerde Kabul Edilmektedir ?

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Acıbadem Üniversitesi, Adana Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Bursa Orhangazi Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Çağ Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çankırı Karatekin Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu,

İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi, Kto Karatay Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi (Kıbrıs), Maltepe Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Medipol Üniversitesi, Mef Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Plato Meslek Yüksek Okulu, Sabancı Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, TED Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Toros Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi (Kıbrıs), Yalova Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi.

Science Educa Academy olarak sunduğumuz PTE Dersleri ile üniversite hazırlık sınıflarını geçebilir ya da en kısa sürede size gereken dil yeterlilik belgesini almanızı sağlamaktayız. İtinayla oluşturduğumuz PTE Materyalleri ve PTE Deneme Sınavları ile hem dil becerilerinizi geliştiriyoruz hem de sınavda karşılaşabileceğiniz tüm zorluklara karşı hazır olmanızı hedeflemekteyiz. Kaliteli bir PTE özel ders ile siz de hemen yüksek skor almaya başlayın.

Takip Et