SAT

SAT Sınavı Nedir?

SAT sınavı Amerika’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. Scienceeduca Academy; deneyimli ve kaliteli SAT öğretmenlerimiz ile hedeflenen başarıya ulaşmak için verimli ve etkili SAT Özel Ders hizmeti sunmaktayız. Kendi Branşında uzmanlaşmış öğretmen kadromuz, derslerin yanı sıra SAT için çok önemli bir nokta olan sınav stratejileri ve etkili zaman kullanımı gibi konularda da öğrencilerimize danışmanlık hizmeti vermektedir.

Haftalık uyguladığımız SAT denemeleri ile öğrencilerin başarı durumlarını her daim mercek altında tutarak gerekli önlemleri ve takviyeleri sağlıyoruz. SAT testinin her bir bölümü minimum 200 ve maksimum 800 puan ölçeğindedir. Buna ilave olarak SAT sınavıyla Türkiye üniversitelerine de girebilirsiniz. Her üniversite kendi sitesinde SAT taleplerini bildirmiştir. SAT kursu almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.
 

SAT Test Sınav Yapısı Nasıldır?

SAT 1 “Reasoning Test”, 3 saat 45 dakika süren ve çoktan seçmeli bir testtir. Öğrencinin sayısal ve sözel yeteneğini ölçer. SAT 1, “Mathematics” (Matematik – Geometri), “Critical Reading” (İngilizce sözel/eleştirel okuma), “Writing” (Kompozisyon) olmak üzere 3 bölümden oluşur. Her testin skoru 200 ile 800 arasında değişmektedir. SAT kursu ile hedeflediğimiz öğrencilerin 1500+ puan almalarıdır. Bu sayede hayallerindeki okullara kabul alma şanslarını artırırlar.

Yeni puanlama: Yeniden tasarlanan SAT 2400 yerine 1600 puan üzerinden değerlendirilir. Essay opsiyonel olmuştur. Öğrencilere essay yazmaları için 50 dakika süre verilecek ve artık yanlış doğruyu götürmeyecek. Eski SAT de yapılan her yanlış 0,25 puanınızın düşmesine sebep olurdu. Artık böyle olmayacak. 

SAT Test Sınavına Nasıl Kayıt Olunur?

The College Board” tarafından düzenlenen SAT (Scholastic Aptitude Test) Amerika Birleşik Devletleri’nde yılda yedi defa, Amerika dışındaki ülkelerde ise yılda altı defa olmak üzere uygulanır. Sınavlar genellikle 2 ayda bir uygulanmakta olup sınavlara başvurular ve kayıt, ilgili ülkelerdeki başvuru merkezlerinden veya internet üzerinden yapılır. Sınavlara katılmada herhangi bir sınırlama yoktur. SAT sınavları sonuçları 2 yıl süreyle geçerlidir. Bu sebeple sat özel ders almaya başlamadan önce, sınav geçerlilik sürenize göre planlama yapmamız da gerekmektedir.

Takip Et